Biewerworld 2009

Wzorzec rasy - biewera

Źródło: kwartalnik Kynologia 2/2009

Informacja:
Opis wzorca na stronie http//WWW.biewerbci.org/Standard.html,cytowany za Biewer Breed Club of America,Inc.przetłumaczony z niemieckiego wzorca UCI
Nr ref.UCI;00/490
Pochodzenie: NIEMCY

Wrażenie ogólne:
Podobny do długowłosego toy teriera ,włosy proste, od podstawy czaszki do koñca ogona równomiernie opadające na boki. Zwierzę powinno być krępe, lecz eleganckie. Ogon noszony wysoko. Sylwetka ma sprawiac wrażenie mocnej i proporcjonalnej.

Głowa i czaszka:
Głowa raczej mała i płaska ,czaszka niezbyt okrągła ;kufa niezbyt długa, nos całkowicie czarny. Włos na głowie długi ,w kolorze biało- stalowo- złotym, ubarwienie symetryczne.

Oczy:
Średniej wielkości, ciemne i błyszczące, o bystrym i inteligentnym wyrazie; rozmieszczone w sposób umożliwiający patrzenie wprost; z ciemną obwódką. Nie powinny być zbyt wypukłe.

Uszy:
Małe w kształcie litery V, noszone pionowo ,umieszczone niedaleko od siebie, pokryte krótkim włosem.

Zęby:
Wszystkie zęby takie same, dopuszczalny zgryz nożycowy lub cęgowy oraz niedoskonałości przedtrzonowców.

Koñczyny przednie:
Zupełnie proste, dobrze owłosione.

Koñczyny tylne:
Raczej proste, dobrze umięśnione i owłosione.

Tułów:
Bardzo zwarty, partia lędżwiowa dobrze uformowana, linia grzbietu prosta.

Ogon:
Nieobcinany ,obficie owłosiony, noszony nieco powyżej linii grzbietu.

£apy:
Możliwie najbardziej zaokrąglone ,z białymi lub czarnymi pazurami.

Szata:
Włos na korpusie długi, po bokach do ? wysokości lub sięgający ziemi, całkowicie prosty(nie wełnisty) jedwabiście błyszczący, o delikatnej strukturze, bez podszerstka.
Umaszczenie szaty tułowia oraz głowy; raczej białe lub stalowo białe, albo prawie całkowicie stalowe, albo czarne, bez odcienia brązu .Włos na klatce piersiowej, brzuchu i nogach w kolorze czystej bieli.Umaszczenie głowy biało-stalowo-złote, rozmieszczone symetrycznie.

Waga i wzrost:
Wzrost do 22 cm, waga 3,1 kg.

Niedoskonałości:
Wszelkie różnice odbiegające od standardów tej rasy; jasne ubarwienie oczu lub obwódek oczu; jasne ubarwienie nozdrzy. Uszy załamujące się, tyło lub przodozgryz. Faliste lub pokręcone włosy(loki)
Na mocy przepisów wprowadzonych w roku 2002 wszelkie obcinanie ogona lub uszu u biewera jest w Niemczech nielegalne. Także USA wprowadza ten zakaz w życie .Każdy przedstawiciel tej rasy prezentowany na wystawach w Stanach Zjednoczonych lub Niemczech musi być w stanie naturalnym. Psy z obciętymi uszami lub ogonem będą dyskwalifikowane.
Do góry strony
Strony Internetowe DFS | design fresh site | dfs
Strony Internetowe DFS